הפקדת ערובה להבטחת הוצאות

 

בית הדין האזורי לעבודה חייב תובע, תושב שטחים, בחיוב ערובה להבטחת הוצאות.

 

א. לאחרונה ניתנה החלטה חשובה מאוד בעניין הפקדת ערובה בתביעה המתנהלת בבית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב.

ב. באותו מקרה בש"א (תל אביב יפו) 7431/07 בקשה המעסיקה הנתבעת כי התובע שהוא תושב יהודה ושומרון יפקיד ערובה להבטחת הוצאותיה בתביעה הנדונה.

ג. חרף העובדה כי ככלל נפסק שאין להטיל על עובד תושב הרשות הפסלטינית ערובה להבטחת הוצאות המעסיק חייבה כב' הרשמת בר"ג – הירשברג רחל, את התובע בהפקדת ערובה.

ד. נקבע כי מאחר ותביעת התובע הקודמת נמחקה ומאחר והתובע כעבור שנתיים מנסה לפתוח מחדש את מסכת העובדות ולאור העובדה כי אין כל הסבר מדוע לא ניהל התובע את תביעתו הקודמת ומה יבטיח שלא יונחו מכשולים חדשים בתביעה החדשה יש מקום לחייב את התובע בהפקדת ערובה.

ה. בהחלטתה המנומקת קבעה כב' הרשמת כי גם זכות הגישה לכב' בית הדין לא כוללת בחובה התנהלות כדוגמת התנהלות התובע אשר גרם לבזבוז משאבי בית הדין ולהוצאות נתבעת.

ו. ערעור התובע על ההחלטה נדחה. הנתבעת הגישה ערעור להגדלת סכום הערובה שנפסק. משרדנו מייצג את הנתבעת. את ההחלטה ניתן לראות באתר המשרד.

ז. אין באמור בכדי להוות כל חוות דעת מקצועית או אחרת בכל מקרה נדון על פי נסיבותיו הוא.

______________________
שמואל ברטלר, עו"ד
שותף במשרד עו"ד ברטלר
ברח' חשמונאים 100, תל אביב

מכתבי הוקרה

אין לי ספק שעוד נכונו לנו עסקאות/שיתופי פעולה בעתיד בנושא הנדל"ן, והבוקר אף עשיתי לכם יחסי ציבור טובים – ולא בפעם ראשונה, בין החברים שלנו, כשאני בטוח שבבוא העת שיזדקקו לעו"ד בנושא נדל"ן- יפנו אליכם. ברגשי כבוד והערכה,

פרסומים וחדשות

תקנות להגברת השקיפות בשיווק קרקעות חקלאיות


 ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה ביום 01.08.2016 את תקנות הגנת הצרכן (חובת גילוי במכירת קרקע שאינה זמינה לבניה) התשע"ה 2015 המאפשרות אכיפת התקן השמאי – תקן 22 - בעת שיווק קרקע חקלאית שאושר לפני כחצי שנה.

 

AVI 2821