זכויות הטסים לחו"ל מול חברות התעופה

 

רבים מלקוחות משרדנו מרבים בטיסות לחו"ל. לאור שאלות רבות המופנות אלינו בעניין זכויותיהם מול חברות התעופה וספקיות כרטיסי הטיסה ולנוכח הקיץ המתקרב החלטנו לעדכן אתכם בקצרה במספר עניינים העולים מפסק דין חדשני בו זכה לקוח משרדנו
1. לקוח של משרדנו המרבה בנסיעות לחו"ל רכש כרטיסי טיסה לו ולמשפחתו לצורך בילוי משותף בחו"ל.

 

2. הלקוח שילם במיטב כספו לחברת הנסיעות עבור בית המלון היוקרתי ועבור הטיסות לו ולמשפחתו.

3. כשהגיעו מרשנו ובני משפחתו לשדה התעופה התברר להם להפתעתם שיש איחור בטיסה לחו"ל של כ – 10 שעות. היה איחור נוסף גם בטיסה חזרה לארץ.

4. כמו כן, התברר למרשנו כי משרד הנסיעות הפר את התחייבותו לארגן למרשנו ולמשפחתו הסעה משדה התעופה ועד למלון המרוחק משדה התעופה.

5. מרשנו נאלץ לחפש הסעה בשדה התעופה וכתוצאה מכך אף הפסיד חלק ניכר מיום החופש המתוכנן. מרשנו הגיע לנופש מותש והלך לחדרו לישון במקום לבלות במשך יום פעילות שלם כפי שתכנן.

6. מרשנו שציפה לחופשה מפנקת לו ולמשפחתו חווה עוגמת נפש וסבל.

7. מאחר ופניות מרשנו לחברת הנסיעות נדחו על ידי חברת הנסיעות פנה אלינו מרשנו וביקש למצות את זכויותיו מול אותה חברת נסיעות ומול ספק חבילת הנופש שגרמו לו לסבל ואף לא ענו לפניותיו בארץ. מרשנו נקט בצעד זה חרף העובדה שנוסעים רבים מתייאשים ואינם עומדים על זכויותיהם מול ספקי ומוכרי כרטיסי הטיסה.

8. בדיון שנערך בבית המשפט בהרצליה נקבע כי במקרה של האיחור בטיסה יש להתחשב ביעד הנסיעה ובאורך הנופש. נקבע על ידי כב' בית המשפט כי: "ככל שהנופש קצר יותר כך יש לדייק יותר בזמנים, שאחרת יוצא כי מחצית או שליש מהנופשון בוזבזו בהמתנה בשדה התעופה".

9. במקרה הנדון כב' בית המשפט קבע כי על הנתבעות היה להודיע על האיחור של 10 שעות מבעוד מועד ולא באותו יום וכך להשאיר בידי מרשנו את האפשרות אם לנסוע או לא.

10. בהתאם חייב כב' בית המשפט את הנתבעות בתשלום מלא של כל הנזקים שגרמו למרשנו בגין האיחור בטיסה.

מסקנות:

1. כרטיס טיסה והתנאים הנילווים לו הינם חוזה לכל דבר ועניין.

2. במקרה של איחורים בטיסות מסיבות לא מוצדקות עומדות לנוסע זכויות שניתן לנצלן.

3. לגבי הנתבעות, לו היו נותנות מענה אדיב לפניות לקוח משרדנו טרם הגשת תביעתו יתכן מאוד שהן לא היו נתבעות כפי שנתבעו במקרה דכאן.

הכותב, שמואל ברטלר, עו"ד, L.L.M, ברטלר משרד עורכי דין

* אין באמור משום ייעוץ משפטי. על כל מקרה להתברר לגופו ולפי נסיבותיו.

מכתבי הוקרה

אשתי ואני מודים לך על הטיפול המסור והמקצועי ללא רבב, על הביטחון שאתה משרה בנו בתוך ידיעה שאנו בידיים טובות וההרגשה שיש מי שדואג לאינטרסים שלנו בצורה אבסולוטית.

פרסומים וחדשות

זרקור על הסכם דיור מוגן- דייר

AVI 2821